ZDIEĽAŤ

Kúpele nemusíte navštíviť len vtedy, keď máte zdravotné problémy. Môžete ich navštíviť aj len tak, lebo môžete a chcete. Dopriať si úžasný relax a reštart hlavy. Slovensko má to šťastie, že tu máme desiatky termálnych a liečivých prameňov. Veľa európskych štátov by nám toto mohlo závidieť, no nerobia to a radšej si prídu užiť výhody ku nám. Jedným z najobľúbenejších kúpeľných miest sú Piešťany. V tomto kúpeľnom meste sa liečia hlavne choroby pohybového aparátu, preto nie je náhoda, že najznámejším symbolom mesta je Barlolamač.

 

Kúpele a Piešťany

Piešťany sú pomerne mladé kúpeľné mesto. Prvé základy postavili Erdődyovci až začiatkom 19. storočia. Pre porovnanie  – prvý kúpeľný dom v Rajeckých Tepliciach stál už začiatkom 17. storočia. Tajomstvo liečivých procedúr sa skrýva v termálnej minerálnej vode, ktorá môže mať až 69 °C. Obsahuje veľa sírovodíka, takže sa pripravte na to, že vôňa nebude jej hlavná vlastnosť. Keď sa však pre krásu musí trpieť, pre zdravie pretrpíte trošku zápachu. Okrem toho nájdete úžasné liečivé bahno. Piešťanské kúpele neponúkajú iba liečebné pobyty, ale aj skvelý relax.

Oddych v Piešťanoch

Potrebujete si oddýchnuť? V práci je toho príliš veľa, deti neposlúchajú, máte chuť na romantiku alebo sa chcete nechať rozmaznávať? Wellness pobyty v Piešťanoch vám to splnia. Obľúbené sú hlavne relaxačné pobyty v trojhviezdičkových hoteloch Park, Máj a Magnólia. Rozmaznávanie svojho tela a svojej duše naberie úplne iné rozmery. Veľkou nevýhodou týchto pobytov je, že sa vám odtiaľto nebude chcieť odchádzať.

Chráňte sa

Hoci Piešťany svojou klímou nepatria medzi subtropické podnebia, je dôležité, aby ste sa v týchto mesiacoch chránili pred slnkom. Používajte účinné opaľovacie krémy, EOS balzamy s jojobovým olejom či slnečné okuliare. Pretože by bola veľká škoda, keby ste sa spálili a nemohli by ste si užiť skvelé masáže a procedúry. Užili by ste si tak akurát jogurtový zábal na svojej izbe. Čo vás láka viac?

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ