ZDIEĽAŤ

Miláno je mestom módy, takým ako Trenčín, ale asi tisíckrát väčším, to vie každý. Čo už možno každý nevie, je, že je aj ekonomickým centrom Talianska. Patrí medzi najbohatšie mestá, ale ani peniaze nedokázali pokaziť typický milánsky charakter. Stále je to šarmantné mesto, ktoré si zachovalo svoju tvár, raj, kde nájdete trendy dámske oblečenie, kus poriadnej histórie a na svoje si prídu aj milovníci futbalu. Čo by ste mali v Miláne navštíviť, aby ste sa pri odchode usmievali?

 

Vydajte sa po stopách histórie

Námestie Duomo je rozhodne najkrajším miestom v Miláne. Už zdiaľky vás očarí majestátna gotická katedrála s rovnakým menom  – Duomo. Je naozaj majestátna, o tom svedčí aj to, že je to druhá najväčšia katedrála v Taliansku a druhá najväčšia gotická katedrála na svete. A veľkým bonusom je, že môžete vyšliapať na jej strechu, odkiaľ si môžete pozrieť, ako Miláno vidia vtáky. Aj keď nepatríte medzi najväčších milovníkov nakupovania, Galleria Vittorio Emanuele II vás bude baviť. Nielen svojimi obchodmi , ale hlavne jedinečnou architektúrou, vysokými klenbami a presklenou strechou.

Kultúra aj nakupovanie

V Miláne nájdete aj jedno z najznámejších divadiel na svete. La Scala je meno jeho a rozhodne stojí za to navštíviť ho aj zvnútra. Nemusíte ísť rovno na premiéru svetoznámej opery, ale zvnútra je ešte očarujúcejšia. Najvyhľadávanejšou štvrťou na nakupovanie je Quadrilatero della moda, miesto, kde nájdete desiatky butikov, outletov, dizajnérskych obchodov a môžete si tu kúpiť čokoľvek, či už sú to tuniky, kardigany, kožuchy alebo blúzky. Raj pre každého, kto rád nakupuje.

Šport a la dolce vita

Taliani sú fanatici do futbalu a v Miláne do platí dvojnásobne. Zaujímavosťou je, že tu na jednom štadióne hrávajú svoje domáce zápasy dva najväčšie milánske kluby – Inter Milan a AC Milan. Ak sa dostanete na tento zápas, budete mať o strhujúci zážitok postarané. Vášeň, emócie, napätie, radosť a slzy. Takto vyzerá milánske derby. No a čo by to bolo za návštevu Talianska, keby ste ste si nevychutnali taliansku kuchyňu a chutné víno ako dar od vinárskych majstrov. Návšteva Milána patrí medzi najlepšie veci, ktoré môžete v Taliansku urobiť.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ